Vaterpolisti Srbije završili su učešće na Svetskom prvenstvu u Budimpešti, pošto je bolja od njih bila selekcija Hrvatske. "Barakude" su slavile rezultatom 14:12 (1:1, 4:3, 5:5, 4:3) i igraće u polufinalu protiv boljeg iz meča Španija - Crna Gora.

TOK MEČA

SRBIJA - HRVATSKA

4. ČETVRTINA

31. minut - 12:14! Dušan Mandić postiže svoj četvrti gol. Ali, ostalo je još malo vremena.

31. minut - 11:14! Gol Lorena Fatovića kojim Hrvatska definitivno pravi nedostižnu prednost. Njegov prvi gol, i to lob udarac.

30. minut - 11:13! Marko Radulović smanjuje rezultat, njegov prvi gol.

27. minut - 10:13! Hrvatska još jednom pogađa sa igračem više i ponovo ima plus tri. Strelac je Andrija Bašić, njegov prvi gol.

26. minut - 10:12! Novi gol Hrvatske sa igračem više.

26. minut - 10:11! Viktor Rašović pogađa

25. minut - 9:11! Luka Bukić koristi igrača više i iskosa sa leve strane od suprotne stative pogađa gol.

3. ČETVRTINA

24. minut - 9:10! Strahinja Rašović se upisuje u listu strelaca. Sjajan lob sa leve strane i Toni Popadić je matiran.

23. minut - 8:10! Franko Lazić u poslednjoj sekundi napada postiže gol za Hrvatsku.

22. minut - 8:9! Dušan Mandić postiže treći vezani gol! Ovog puta iz peterca. Sjajno je pobegao Rašović, pa Hrvatima nije preostalo ništa nego da ga nepropisno zaustave.

21. minut - 7:9! Dušan Mandić ponovo postiže gol.

21. minut - 6:9! Franko Lazić sa krila postiže novi gol za Hrvatsku.

20. minut - 6:8! Dušan Mandić postiže svoj prvi gol, i to posle tajm-auta.

20. minut - 5:8! Hrvatska pravi razliku, Josip Vrlić koristi igrača više i praktično ugurava loptu u mrežu. Srbija pravi velike greške u odbrani i odmah nastaju problemi.

18. minut - 5:7! Hrvatska prvi put u meču ima dva gola prednosti. Ivan Krapić je iskoristio igrača više.

18. minut - 5:6! Hrvati odmah koriste igrača više. Ante Vukičević postiže svoj prvi gol.

17. minut - 5:5! Gavril Subotić je doneo igrača više, a zatim i postigao gol.

2. ČETVRTINA

14. minut - 4:5! Josip Vrlić, hrvatski centar postiže svoj prvi gol.

14. minut - 4:4! Nikola Jakšić postiže još jedan gol!

13. minut - 3:4! Konstantin Harkov iz peterca donosi novo vođstvo Hrvatskoj.

13. minut - 3:3! Nikola Jakšić koristi igrača više!

12. minut - 2:3! Jerko Marinić Kragić postiže svoj drugi gol u meču.

11. minut - 2:2! Nemanja Vico se upisuje u listu strelaca za novo izjednačenje. Prethodno je iznudio igrača više.

10. minut - 1:2! Marko Žuvela koristi igrača više i donosi Hrvatskoj novo vođstvo.

1. ČETVRTINA

9. minut - 1:1! Viktor Rašović bombom pogađa mrežu!

5. minut - 0:1! Hrvatska je povela golom Marinića Kragića u situaciji kada je Hrvatska imala dva igrača više.

Vaterpolisti Srbije igraju protiv Hrvatske četvrtfinalni meč na Svetskom prvenstvu u Budimpešti

Duel u Budimpešti privlači ogromnu pažnju javnosti, a ulogu favorita imaju izabranici Dejana Savića. Međutim, u ovakvim mečevima to ne znači ništa. Odlučuju trenutak inspiracije, snaga kolektiva, motivacija...

Izabranici Dejana Savića ostvarili su tri pobede u grupi D i tako obezbedili direktan plasman u četvrtfinale. S druge strane, Hrvatska je morala da igra meč osmine finala, pošto je u grupnoj fazi zauzela drugo mesto. Popularne "barakude" izborile su plasman u četvrtfinale pobedom nad Gruzijom (13:7).

Poslednji put Srbija i Hrvatska odmerili su snage na Olimpijskim igrama u Tokiju i komšije su slavile rezultatom 14:12.

Boljeg u ovom balkanskom klasiku čeka izuzetno težak zadatak i u nastavku takmičenja. Naime, pobednik ovog duela će se u polufinalu sresti sa boljim iz meča između selekcija Španije i Crne Gore.