Odbojkaši Srbije poraženi su od Argentine u osmini finala Svetskog prvenstva rezultatom 3:0 ( 25:23, 25:21, 25:22)

Srbija je tako nakon sjajnog nastupa u grupnoj fazi neočekivano elimisana sa Svetskog prvenstva.

Orlovi su i u prvom i drugom setu imali prednost u prvoj polovini seta, ali su uporni Argentinci stizali i prestizali prednost u finišu seta.

U trećem setu, Argentinci su vodili od starta a i već psihički uzdrmani Orlovi nisu uspeli da preokrenu rezultat i nažalost završili su takmičenje.

Argentina će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom duela Brazil-Iran

Treći set:

22:24 - Argentina ima meč loptu

20:23 - Raste prednost Argentine, Srbija blizu neočekivane eliminacije.

18:20 - Održava Argentina prednost

14:16 - Propala je velika prilika za izjednačenje, Argentinci su iz trećeg napada nekako iščupali poen

12:15 - Ponovo Argentinci pojačavaju i stiču značajnu prednost

9:10 - Sjajan blok Argentinaca nakon smeča Petkovića

7:7 - Nastavlja se borba poen za poen

4:4 - Izjeednačen početak trećeg seta

Drugi set:

21:25 - Argentinci sjajnim servisom završavaju drugi set, Orlovi u velikom problemu,

21:23 - Gaučosi čuvaju prednost

19:21 - Argentina ponovo prelazi u vođstvo pri kraju seta.

18:18 - Ponovo kriza u igri Srbije, Argentina stiže do izjednačenja. Kolaković traži tajm-aut

16:12 - Sjajan poen Uroša Kovačevića

13:10 - Orlovi održavaju prednost, imaju loše iskustvo iz prvog seta

10:6 - Sjajna igra Srbije u drugom setu, trener Argentine prinuđen da zatraži tajm-aut

7:5 - Srbija održava prednost

2:0 - Dobar start Orlova u drugom setu