Norveški teniser Kasper Rud plasirao se u finale US Opena, pošto je savladao Rusa Karena Hačanova sa 3:1 po setovima 7:6, 6:2, 5:7, 6:2.

Sedmi teniser sveta, do pobede nad Hačanovim, 31. na ATP listi, stigao je posle tri sata i tri minuta igre.

U prvom setu vidjena su po dva brejka na obe strane, pa se set rešavao u taj-brejku, u kom je posle velike borbe slavio Norvežanin sa 7:5.

Do vođstva od 2:0 u setovima Rud je stigao zahvaljujući brejkovima u trećem i petom gemu.

Hačanov je zahvaljujući brejku u 12. gemu trećeg seta smanjio rezultat na 2:1 u setovima.

Rud je bio ubedljiv u četvrtom setu, i brejkovima u trećem i petom gemu stigao do pobede i plasmana u finale.

U finalu, Rud će igrati protiv boljeg iz duela Španca Karlosa Alkarasa i Amerikanca Frensisa Tijafoa.