Srpski teniser Dušan Lajović prekinuo je seriju pobeda, pošto je u 3. kolu Madrida poražen od Nemca Jana-Lenarda Štrufa sa 6:7(2), 6:3, 6:3.

Velika borba vodila se u prvom setu, koji je mogao i ranije da bude rešen, ali 40. igrač sveta nije uspeo da iskoristi set loptu u 10. gemu.

Ipak, to nije uzdrmalo Ducija. Odigrao je odličan taj-brejk u kojem je rivalu prepustio samo dva poena i došao je na korak od prolaska u osminu finala.

Drugi segment meča je bio izjednačen sve do osmog gema kada je 65. na ATP listi napravio brejk i potom sigurno odservirao za izjednačenje.

U odlučujućem delu meča je sve moglo da bude drugačije da je Lajović na startu iskoristio bar jednu od četiri brejk prilike. Nakon tih propuštenih šansi stigla je kazna, pa je Nemac do kraja meča dva puta Srbinu oduzeo servis i trijumfovao posle dva sata i 13 minuta.

Podsetimo, Dušan je na ovaj način prekinuo seriju od sedam pobeda. On je u Madrid došao kao šampion Banjaluke.

Što se Štrufa tiče on će u narednoj rundi igrati protiv pobednika meča Pedro Kaćin - Frances Tijafo.