Srpski teniser Hamad Međedović uspeo je da se plasira u glavni žreb Mastersa u Rimu, pošto je sa 2:0 bio bolji od Džefrija Džona Vola iz SAD-a sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4 za jedan sat i 15 minuta igre.

Hamad je od početka protiv Amerikanca odigrao savršeno, prvi set je prošao bez ikakve muke. Vezao je srpski teniser odličan gem za gemom, poveo je čak sa 5:0, kada je Amerikanac uspeo tek da oseti slast pobeđivanja i uzeo je jedan gem, što je vilo sve.

U drugom setu je bilo malo drugačije, igralo se gem za gemom, ali svako je čuvao svoj servis, te nije viđena niti jedna brejk lopta.

Prve brejk lopte u drugom setu su se videle tek pri rezultatu 4:4, kada je Hamad imao tri. Nije iskoristio nijednu, Volf je izjednačio, da bi potom nakon đusa nakon pretrpeo novu brejk loptu i poraz.

Međedović je potom osvojio gem na svoj servis, te je tako i pobedio i ušao u drugi uzastopni glavni žreb jednog Mastersa.