Predsednik Srpske lige Aleksandar Đurđev rekao je da Milan Knežević savršeno dobro razume da će srpski narod u Crnoj Gori biti slobodan i svoj na svome tek onda kada zvanična Podgorica povuče priznanje lažne albanske države Kosova.
- Zato njegovo obećanje da će to učiniti u prvoj narednoj vladi kada se za to ukaže prilika nije puko obećanje, već sinteza želje Srba u Crnoj Gori da budu jedno sa svojom braćom u Srbiji i Republici Srpskoj - izjavio je predsednik Srpske lige Aleksandar Đurđev.
Đurđev je istakao da je Knežević svoje rodoljublje dokazao više puta, jer je robijao i bivao predmet fizičkih napada samo zato što je Srbin.
- Milan Knežević je jedan od simbola otpora srpskog naroda u Crnoj Gori, čovek koji moral i slobodu stavlja ispred svega. Uveren sam da bi sa njim na čelu Crne Gore Srbija u toj zemlji dobila istinski bratsku državu - napomenuo je Đurđev.
Predsednik Srpske lige podvukao je da njegova partija i dalje čvrsto stoji iza volje većinske Crne Gore izražene na litijama, a potom i na izborima 30. avgusta 2020. godine.
- Vraćanje Srba u institucije i administraciju, pravičan popis, konsocijativnost i konstitutivnost za srpski narod, zaštita SPC i srpskoj jezika i ćiriličkog pisma su ideje od kojih nećemo odustati i pružićemo podršku i pomoć svakome ko bude spreman da ih sprovede u delo - zaključio je Đurđev.