Fudbaleri Parrtizana i Zvezde odigrali su nerešeno 1:1 u 163. večitom derbiju koji se igrao na stadionu u Humskoj.

Proletos su odigrana dva derbija u sličnoj situaciji i pod oprezom zbog korona virusa, drugi je doneo veliku brojnost navijača, ali će tek ovaj treći biti na posebnom udaru virusa.

Nema navijača, a Crvena zvezda je zbog zaraženosti ostala bez Ivanića i Kange, dvojice nosilaca igre.

Sama uvertira bila je pomalo "vatrena", posle jedne izjave Zvezdana Terzića, provokativne na račun Partiizana, crno-beli su uzvratili istom merom.

Tok meča

Drugo poluvreme

94. minut - Crveni karton za Sanoga. Ostaje 10 igrača Crvene zvezde.

Utakmica je produžena za 5 minuta.

90. minut - Nova izmena u Crvenoj zvezdi. Izlazi Katai, ulazi Njegoš Petrović

89. minut - Lutovac dobija duel sa dvojicom igrača, Asano probao petom, ali lopta odlazi pored gola

88. minut - U igru su ušli Vitas i Obradović umesto Markovića i Jojića.

86. minut - Žuti karton za Gajića sada zbog prigovora. 11 žuti karton na meču.

83. minut - Izlazi Falćineli, ulazi Vukanović

82. minut - Eraković dobija žuti karton

79. minut - Velika nervoza na terenu, i Pavkov pravi prekršaj, dobija žuti karton!

78. minut - Degenek dobija žuti karton

75. minut - Crveno-beli konačno postižu gol! Katai pogađa sa bele tačke

68. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi. Izlazo Ben i ulazi Pavkov, izlazi Gobeljić, ulazi Gajić

63. minut - Žuti karton za Lazara Markovića zbog faula nad Degenekom

61. minut - Izlazi Stevanović, ulazi Lutovac i izlazi Natko, ulazi Smiljanić

60. minut - Četvrti žuti karton za fudbalere Zvezde dobio je Gobeljić zbog faula nad Markovićem.

56. minut - Posle loše odbijene lopte Stojkovića, došao je do nje Katai, probao odmah, ali nedeovoljno jako, tako da se golman Partizana vratio na vreme i loptu uhvatio ''živu''.

53. minut - Faul nad Miljkovićem na ivci šesnaesterca

51. minut - Gobeljić je bio u prilici, ali iz drugog pokušaja pogađa stativu

46. minut - Počinje drugo poluvreme

Prvo poluvreme

47. minut - Najbolja prilika na meču za Zvezdu. Posle centaršuta Kataina, loptu je glavom zakačio Falćineli, savladao Stojkovića, ali lopta je prošla par milimetara od desne stative gola domaćih.

Igra se četiri minuta nadoknade!

39. minut - Jojić je dobio loptu u kontri na ivici šesnaesterca, oprobao je šut Jojić, ali dosta je to bilo neprecizno i sporo bilo.

35. minut - Žuti karton Aleksandar Katai.

31. minut - Žuti karton za Sanoga!

29. minut - Natko je pokušao iz slobodnog udarca, ali je pogodio vrh živog zida

27. minut - Zdjelar je lepo presekao loptu i krenuo u kontru, ali je fauliran u zoni šuta

22. minut - Žuti karton za Falćinelija.

19. minut - Zvezda je napravila opsadu Partizanovog gola, gol visi u zavduhu. Ređaju se šanse za Kataia, Falćinelija, Bena...

17. minut - I nova šansa za Zvezdu, Katai je dobro prošao, ali je reagovala odbrana Partizana i sačuvala prednost

16. minut - Nakon centaršuta, velika prilika za Zvezdu, ali Degenek neprecizan.

15. minut - Prva zamena. Suma izlazi, ulazi Lazar Marković.

14. minut - Od primljenog gola Crvena zvezda ima više loptu u posedu. Prvi korner

12. minut - Suma je morao da izađe iz igre zbog povrede oka koju je zaradio u duelu sa Sanogom.

9. minut - Nova velika prilika za crno-bele, Aleksandar Miljković je primio loptu na petercu. Nakon kofuzne reakcije defanzivaca Zvezde, Eraković uspeva da izblokira beka crno-belih.

6. minut - Katai je bio u napadu, ali Stojković istrčava na vreme i hvata loptu!

5. minut - Gol! Greška Erakovića! Filip Stevanović donosi prednost Partizanu!

1. minut - Utakmica je počela.

16.59 - Igrači Zvezde i Partizana izašli su na teren!

15.40 - Partizan je stigao na stadion, uskoro kreće i Zvezdin sa Marakane. Fudbalerima Partizana merena je temperatura pri ulasku na stadion.