Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Trabzon rezultatom 2:1 u utakmici 5. kola Lige Evrope.

SASTAVI:

C. zvezda (4-2-3-1): Borjan - Eraković, Dragović, Milunović, Rodić - Kanga, Srnić - Bukari, Katai, Mitrović - Pešić.

Trener: Miloš Milojević.

Trabzon (4-3-3): Čakir - Striger Larsen, Bartra, Ugo, Elmali - Hamšik, Gbamin, Bakasetas - Bardi, Trezege, Bozok.

Trener: Abdulah Avdži

Drugo poluvreme:

90. minut - Meč je produžen za 4. minuta

- Ferencvaroš je izjednačio protiv Monaka, strelac je Zakariesen u 83. minut

83. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi umesto Pešića i Mitrovića u igri su Mijatović i Mustafa

78. minut - Igra se u visokom ritmu, gosti su krenuli napred, Zvezda opasna iz kontranapada

74. minut - Umesto Kataija u igri je Kangva

71. minut - Napada Trabzon sada, odlična utakmica na Marakani, Zvezda vreba iz kontre u ovim momentima.

64. minut - GOOL, 2:1, PEŠIĆ! Sjajan prodor Bukarija po desnioj strani, koji je zavrnuo u peterac, gde je naleteo Pešić i zakucao loptu u mrežu.

61. minut - Umesto Srnića u igri je Ivanić, potpuna ofanziva Zvezde.

58. minut - Pokušao je Milunović glavom nakon kornera, preko gola.

56. minut - Sjajna kontra gostiju, lopta dolazi do Hamšika, koji šutira silovito, ali srećom pogađa prečku

54. minut - Preti i Trabzon, dobar pokušaj Trezegea sa ivice šesnaesterca, pored stative.

52. minut - Pokušao je Katai glavom, preko gola.

49. minut - Zvezda je krenula po gol, svesni su crveno-beli da ih samo pobeda ostavlja u igri za evropsko proleće.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

45. minut - Minut nadoknade u prvom poluvremenu

45. minut - Pokušao je Eraković iz daljine, nakon prodora Mitrovića.

39. minut - GOL, 1:1, Bakasetas! Izveo je slobodan udarac, lopta je pogodila Mitrovića promenila pravac i prevarila Borjana. Gosti posle svega dva minuta stižu do izjednačenja.

37. minut - GOOL , 1:0, KATAI! Nakon greške igrača Trabzona, lopta dolazi do Bukarija, koji iz prve proigrava Kataija, a ovaj fantastičnim udarcem pogađa rašlje nemoćnog Čakira. Majstorija!

35. minut - Nakon gužve u šesnaestercu gostiju, i skoka Kataija, Kange dolazi do lopte ali nije je dobro zahvatio , dalekopreko prečke

33. minut - Bardi, sjajan šut iz daljine , stativa. sreća za za Zvezdu

- Monako vodi u Budimpešti golom Ben Jedera u 31. minutu

31. minut - Hamšik ubedljivo najopasniji igrač Trabzona, ponovo pokušaj nakon dobre akcije gostiju. Srećom pored desne stative Borjanovog gola

25. minut - Dragović dobija žuti karton. On će zbog ovog kartona propustiti utakmica poslednjeg kola sa Monakom.

24. minut - Velika prilika za Zvezdu, Katai iz odlične pozicije šutira pravo u Čakira

22. minut - Nakon asistencije Bukarija, pokušao je Eraković, ali preko gola.

20. minut - Još jedan pokušaj Hamšika iz daljine , Borjan siguran.

16. minut - Gosti su uveli utakmicu u svoj ritam, pokušavaju da što duže drže loptu, Zvezda pokušava iz brzih kontri.

10. minut - Pokušao je Hamšik sa ivice šesnaesterca, pored gola. Trabzon nije došao da se brani, gosti igraju otvoreno od početka.

7. minut - Meč je prekinut zbog povrede Srnića, srećom uspeo je da se oporavi i nasdtavi meč

4. minut - Zvezda je od starta krenula agresivno nošena podrškom Delija

1. minut- Utakmica je počela