U utakmici 20. kola Superlige Srbije Crvena zvezda remizirala je protiv Vojvodine - 1:1.

Crvena zvezda je krenula silovito od prvog sudijskog zvižduka, odmah se videlo da izabranicima Miloša Milojevića isključivo pobeda dolazi u obzir. Ništa nisu želeli da prepuštaju slučaju, već su konstantnim napadima želeli da probaju da dođu do ranog vođstva.

Ipak, Novosađani su igrali disciplinovano tokom svih 90 minuta, uspešno su odolevali napadima Crvene zvezde i stigli do vrednog boda.

Prvu pravu priliku domaći fudbaleri su imali već u 9. minutu, kada je brzonogi Bukari probio po desnom boku, vratio loptu unutra, ali je napadač Aleksandar Pešić loše odreagovao, pa se lopta od njega samo odbila i završila u rukama golmana Vojvodine.

Samo minut kasnije, Kanga je centrirao sa desne strane, a lopta je iznenadila golmana Vojvodine, Carevića, te se od prečke odbila u gol aut. Mnogo sreće je imao novosadski tim u uvodnim minutima meča, teško su uspevali da se oslobode pritiska Crvene zvezde.

Nakon nekoliko šansi domaće ekipe, Voša je prvi put ozbiljnije pripretila u 24. minutu, preko Čumića. Fudbaler Vojvodine na sjajan način je izveo slobodan udarac, snažno je opalio, ali je lopta prošla malo pored leve stative gola ispred kog stoji Milan Borjan. A onda, minut kasnije usledio je pravi šok, kada je Uroš Kabić doveo Vojvodini prednost. On je dobio odličnu poprečnu loptu po zemlji, iz prve šutirao i efektnim udarcem savladio Milana Borjana.

Međutim, sreća domaćih fudbalera nije dugo trajala, pošto je u 29. minutu Aleksandar Katai na maestralan način lobovao golmana Vojvodine i poravnao rezultat, a u ulozi asistenta kod ovog gola našao se Kanga.

Znali su crveno-beli da u drugom poluvremenu moraju da krenu na sve ili ništa, kako bi pobedom otvorili prolećni deo sezone, što je i bio i Zvezdin cilj pred ovaj meč. Bili su ofanzivni fudbaleri domaće ekipe, to nije sporno, međutim Vojvodina se organizovano branila i uspešno odolevala napadima aktuelnog šampiona Srbije.

U 50. minutu u velikoj šansi našao se Mirko Ivanić. Pešić je prosledio loptu svom saigraču, koji je sa nekih 6-7 metara šutirao, ali je lopta otišla daleko iznad prečke. Sredinom drugog dela igre videli smo jednu "uspavanku" na terenu, većih uzbuđenja nije bilo a vreme je prolazilo.

Uživo,

Crvena zvezda - Vojvodina: 1:1 (1:1)

Tok utakmice:

Drugo poluvreme:

Završena je utakmica.

90. minut - Igraće se još pet minuta sudijske nadoknade.

87. minut - Novosađani se sjajno brane, pokušavaju domaći da priprete, ali za sada bezuspešno.

84. minut - Gelor Kanga je zbog oštrog starta dobio žuti karton.

79. minut - Stefan Mitrović je šutirao sa nekih 17-18 metara, ali pravo u protivničkog golmana

71. minut - Pokušavaju domaći fudbaleri da naprave konkretnu šansu i ugroze protivnički gol, ali Vojvodina se sjajno brani i uspešno odoleva

65. minut - Večerašnju utakmicu između Crvene zvezde i Vojvodine prati 20.118 gledalaca.

63. minut - Miloš Milojević pravi dvostruku izmenu. Mitrović i Kangva ulaze u igru, dok će se ka svlačionici uputiti Bukari i Mijailović.

62. minut - Dobar pokušaj Kange sa nekih 20 metara, ali je Carević sjajnom paradom sačuvao svoju mrežu.

57. minut - Bez većih uzbuđenja u ovim momentima, igra se odvija na sredini terena.

50. minut - Velika prilka za Zvezdu! Bukari je primio loptu u kaznenom prostoru Vojvodine, odložio je do Pešića, koji je prosledio ka Mirku Ivaniću, međutim lopta nakon njegovog udarca završila je daleko iznad gola protivničkog tima.

48. minut - Delije su na startu drugog dela igre napravile sjajnu bakljadu na severnoj tribini.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Trener Crvene zvede Miloš Milojević napravio je jednu izmenu na poluvremenu, pa je umesto Rodića na terenu Azarov.

Prvo poluvreme:

Završeno je prvo poluvreme.

39. minut - Đorđević je prošao po levoj strani, lepo centrirao, Veljko Simić je glavom oprobao svoj udarac ali Milan Borjan u ovoj situaciji nije imao većih problema.

35. minut - Posle izjednačujućeg pogotka crveno-belih, igra se uglavnom odvija između dva šesnaesterca.

- Spektakularna koreografija Delija posvećena Siniši Mihajloviću

29. minut - GOOOOL! Prednost Vojvodine nije dugo trajala, Katai je majstorijom poravnao rezultat. Jedan od najboljih fudbalera Zvezde je elegantno prebacio protivničkog golmana i tako vratio svoj tim u život.

26. minut - GOOOOL! Kakav šok na Marakani. Vojvodina je povela protiv Crvene zvezde. Uroš Kabić se upisao u strelce. On je dobio odličnu poprečnu loptu po zemlji i iz prve šutirao iz sredine i matirao Milana Borjana.

24. minut - Dobar pokušaj Čumića. Fudbaler Vojvodine izveo je slobodan udarac sa nekih 30 metara, dobro je opalio, ali je lopta prošla malo pored leve stative

18. minut - Oslobodili su se fudbaleri Vojvodine početnog pritiska domaće ekipe

13. minut - Kanga je oprobao svoj udarac sa nekih 20 metara udaljenosti od protivničkog gola, ali je bio vrlo neprecizan.

10. minut - Mnogo sreće ima Vojvodina u ovim momentima. Kanga je iskosa želeo da centrira, lopta je dugo letela i pogodila prečku.

9. minut - Velika šansa za Crvenu zvezdu, malo je falilo da domaća ekipa povede. Bukari je prošao po desnoj strani, vratio loptu unutra, ali je napadač Aleksandar Pešić loše odreagovao, te se lopta od njega samo odbila i završila u rukama golmana Vojvodine.

4. minut - Pritiskaju fudbaleri Crvene zvezde od samog starta utakmice, kruže izabranici Miloša Milojevića oko protivničkog gola i strpljivo čekaju svoju šansu

1. minut - Meč je počeo, prvi sa centra kreću fudbaleri Crvene zvezde.

SASTAVI

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Ivanić, Katai- Pešić Vojvodina: (4-2-3-1): Carević - Lazarević, Vitas, Traore, Đorđević - Topić, Zukić - Kabić, Simić, Čumić - Malbašić

Uoči meča:

16:07 - Minut ćutanja za Sinišu Mihajlovića!

15:57 - Na centru terena izveden je jedan performans, u režiji mladih igrača, koji su svojim telima formirali broj 1969, (godinu rođenja) kao i (2022), godinu smrti legendarnog Siniše Mihajlovića.