Odigrane su još dve utakmice osmine finala Liga šampiona.

Nestvaran meč gledali smo na "Enfildu" u reprizi prošlogodišnjeg finala, gde je Real nakon spektakulranog preokreta razbio Liverpul sa 5;2

Nakon 14. minuta domaćin je vodio sa 2:0 i delovalo je da se Realu sprema potop.

I potop se dogodio ali Liverpulu.

Real je do poluvremena izjednačio, a u drugom poluvremenu sa još tri gola prosto uništio domaćina.

Pogotke za Liverpul postigli su Nunjez u 4. minutu i to spektakularno petom, a potom i Salah u 14. minutu.

Za Real dva gola postigao je Vinisius u 21. i 36 minutu, Militao u 48, Gomez je postigao autogol u 56. minutu, a peti pogodak za Real Karim Benzema u 68. minutu.

U drugoj utakmici Napoli je u Frankfurtu savladao Ajntraht sa 2:0

Golove su postigli Osimen u 40. i Lorenco u 65. minutu.

Prethodno je Kvarsakela promašio penal u 35. minut, a Ajntraht je od 57. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Kolo Muanija.