Košarkaši Partizana doživeli su 13. poraz u Evroligi.

Crno-beli su u meču 25. kola izgubili od Virtusa u Bolonji rezultatom 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26).

Virtus je zabeležio 16. trijumf.

4. ČETVRTINA

40. minut - Smailagić je fauliran 50 sekundi pre kraja.Pogodio je prvo, potom i drugo - 79:81.Lundberg postiže trojku 35 sekundi pre kraja - 82:81. Njegovih 20 poena.Panter je promašio za dva, Abas je fauliran 9.4 sekundi pre kraja. Abas krade loptu i zakucava za 86:81. Panter pogađa za tri - 86:84.

39. minut - Koprivica zakucava - 77:79. Kordinije se razigrao - 79:79.

38. minut - Kordinije postiže dvojku - 75:77. Tajm-aut za Obradovića.

37. minut - Danston je fauliran za dva bacanja. Promašio je prvo, pogodio drugo - 71:75.

36. minut - Naneli pogađa novu trojku - 70:72. Naneli u kontri pogađa uz faul - 70:74.

35. minut - Avramović uzima loptu i sam do koša za 16. poen - 67:69. Lundberg pogađa dvojku pod faulom Pantera - 69:69. Panter je napravio 4. faul. Koristi dodatno slobodno bacanje - 70:69.

34. minut - Naneli pogađa za vođstvo Partizana - 64:67. Lundberg postiže trojku - 67:67.

33. minut - Danston posle ofanzivnog skoka poentira - 64:62. Naneli za novo izjednačenje, njegovih devet poena - 64:64.

32. minut - Panter pogađa za izjednačenje - 62:62. Partizan je nadoknadio 12 poena minusa.

31. minut - Doužer pogađa na startu poslednje četvrtine - 62:60.

3. ČETVRTINA

30. minut - Panter je pogodio trojku pod faulom - 62:56. Avramović ide do kraja i poentira za 62:58. I fauliran je tom prilikom.

29. minut - Doužer postiže svoj šesti poen - 58:50. Lundberg postiže dva poena - 60:50. Panter smanjuje 13. poenom - 60:52. Lundberg koristi slobodno bacanje posle tehničke greške Smailagića - 61:52.. Centar Partizana je lupio "bananu", ali su sudije dosudile faul. Pajola koristi jedno od dva - 62:52.

28. minut - Heket je fauliran, precizan je sa linije slobodnih bacanja - 58:48.

27. minut - Smit u kontri smanjuje na 56:48. Njegovih šest poena, prvi u drugom poluvremenu.

26. minut - Kordinije sa linije penala diže prednost - 56:44. Smailagić zakucava - 56:46.

25. minut - Danston zakucava, prvo dvocifreno vođstvo Virtusa - 51:41. Panter pogađa svoju prvu trojku - 51:44. Njegovih 11 poena, drugi dvocifreni igrač crno-belih. Belineli pogaša za tri, njegovih 18 poena - 54:44.

24. minut - Šengelija zakucava posle ofanzivnog skoka - 49:41.

23. minut - Avramović ide do kraja i poentira za dva pod faulom - 40:38. Pogodio je dodatno bacanje - 40:39. Njegovih 12 poena, prvi je dvocifreni u crno-belom timu. Belineli pogađa za tri pod faulom - 43:39. Pogodio je dodatno bacanje za 44:39. Lepa asistencija Avramovića, Kaminski zakucava za svoje prve poene - 44:41. Belineli još jednom pogađa za tri - 47:41. Njegova četvrta trojka.

22. minut - Smailagić zakucava, njegovi prvi poeni - 38.33. Šengelija postiže lake poene, njegovih šest poena - 40:33. Avramović postiže svoju treću trojku - 40:36.

21. minut - Kordinije pogađa trojku na startu treće četvrtine - 38:31.

Panter je najefikasniji u timu Partizana sa osam poena. Interesantno je da kapiten crno-belih nema nijednu trojku. Samo jedan pokušaj za tri ima u prvih 20 minuta.

Naneli je postigao sedam, a Avramović šest poena.

Marko Belineli je sa osam poena najefikasniji u domaćem timu, Lundberg ima šest.

Virtus ima četiri skoka više (16 - 12), ali Partizan dobro čuva svoj koš, pa domaćin ima samo jedan ofanzivni skok.

Za razliku od meča u Monaku, sada Partizan ima samo četiri izgubljene lopte, uz pet osvojenih lopti. Virtus ima samo jednu osvojenu i čak 11 izgubljenih lopti.

Crno-beli imaju samo tri asistencije, a domaćin 10.

Partizan je promašio čak četiri slobodna bacanja od šest.

TOK MEČA

2. ČETVRTINA

20. minut - Kordinije je fauliran za dva bacanja. Pogodio je samo prvo - 33:31. Heket je pogodio za dva - 35:31.

18. minut - Koprivica pogađa za dva - 32:31.

17. minut - Šengelija postiže trojku - 32:27. Tajm-aut za Obradovića. Kaminski je fauliran pri šutu, a Obradović je tražio čelendž. Iako je udaren po licu, sudije su ostale pri odluci da je u pitanju običan faul za dva bacanja. Promašio je prvo bacanje, promašio i drugo. Doužer smanjuje na 32:29.

16. minut - Šengelija je fauliran za dva bacanja. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 29:27.

15. minut - Panter pogađa u kontri posle sjajne odbrane Koprivice - 28:27.

14. minut - Naneli u "ofsajdu" polaže za 28:25.

13. minut - Lundberg poentira u kontri, njegov šesti poen - 25:21. Doužer je upisao prve poene - 25:23. U Monaku se nije upisao u strelce. Abas pogađa za tri poena - 28:23.

11. minut - Miki upisuje svoje prve poene - 21:19. Panter posle sjajnog prodora pogađa - 21:21. Novi poeni Mikija - 23:21.

1. ČETVRTINA

10. minut - Naneli pogađa svoju prvu, a treću timsku trojku - 17:19. Ljunberg pogađa pod faulom za dva - 19:19.

9. minut - Naneli se upisao u strelce - 12:16. Lunberg smanjuje na 14:16. Belineli pogađa drugu trojku - 17:16.

8. minut - Panter pogađa za dva - 10:14. Danston smanjuje na 12:14.

7. minut - Domaćini u kontri stižu do izjednačenja, precizan je Pajola - 10:10. Panter pogađa za tri - 10:12.

5. minut - Još jednom Avramović pogađa za tri - 5:10. Belineli vraća trojku - 8:10.

4. minut - Heket pogađa prvu trojku za Virtus, prvo vođstvo domaćina - 5:4. Avramović je pogodio prvu trojku za Partizan - 5:7.

3. minut - Smit prolazi i pogađa svoj četvrti poen - 2:4. Smailagić je promašio dva bacanja.

2. minut - Belineli postiže prve poene za Virtus - 2:2.

1. minut - Smit, koji je došao upravo iz Virtusa, postiže prve poene na meču - 0:2.

VIRTUS - PARTIZAN

Hala: Virtus Segafredo Sudije: Robert Lotermozer, Saša Pukl, Tomaž Travicki VIRTUS: Kordinije, Ljundberg, Belineli, Pajola, Dobrić, Heket, Miki, Polonara, Šengelija, Žižić, Danston, Abas. Trener: Luka Banki. PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Doužer, Ponitka, Anđušić, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Željko Obradović je napravio dve izmene u timu u odnosu na utakmicu protiv Monaka.

Umesto Uroša Trifunovića i Ognjena Jaramaza, u timu su Džejlin Smit, koji je došao upravo iz Virtusa u Partizan, i Danilo Anđušić. U timu nije ni Tristan Vukčević.

Italijanski tim je trenutno peti sa 15 pobeda i devet poraza. Crno-beli su 11. sa 50 odsto uspeha, po 12 pobeda i poraza.

Partizan je ove godine u 11 utakmica samo dva puta poražen u Beogradu, a jedan od ta dva poraza je upravo od Virtusa. Pre nešto više od mesec dana, krajem decembra, tim iz Bolonje je slavio sa 77:75. Tom pobedom italijanski tim je poveo u međusobnim duelima sa 3:2 u okviru Evrolige. Ali poslednji duel u Bolonji dobio je Partizan sa 88:79. Ako se uzme u obzir i Evrokup, onda Partizan ima dve vezane pobede u Bolonji.

Virtus će u utakmicu ući pojačan za Tornikea Šengeliju i Ognjena Dobrića, koji su bili van tima zbog povreda.

Sa druge strane, Partizanu se desio peh na putu iz Nice, pa će Uroš Trifunović propustiti večerašnji meč zbog bolesti.