Čehinja Barbora Krejčikova i Ruskinja Anastasija Pavljučenkova sastale su se u finalu Rolan Garosa, a posle velike Borbe slavila je češka teniserka! Bilo je 6:1, 2:6, 6:4.

Trenutno 33. teniserka sveta, Barbora Krejčikova stigla je do prve Grend slem titule nakon pobede nad Anastasijom Pavljučenkovom posle tri odigrana seta.

Na startu meča Ruskinja odmah pravi brejk i dolazi do 1:0, ali onda kreće brutalna igra Krejčikove. Napravila je tri brejka, osvaja svoja tri servis gema i sa šest vezanih osvojenih gemova dolazi do vođstva u setovima (6:1).

Pavljučenkova uzvraća skoro istom merom i osvaja drugi set sa 6:2, ali je imala i problema sa povredom. U trećem setu je Krejčikova prva došla do brejka, ali je odmah uzvratila Pavljučenkova.

Novi brejk Čehinja pravi pri rezultatu 3:3, što je bio i ključni brejk u meču. Održala ga je i došla do pobede. Meč je trajao sat vremena i 58 minuta