Doskorašnji potpredsednik Srpske liste Milan Radoičić preuzeo je na sebe celokupnu odgovornost za dešavanja u selu Banjska na severu Kosova, navedeno je juče u izjavi koju je medijima pročitao njegov advokat Goran Petronijević.
Kako dodaje, razlog njegovog vraćanja na KiM bio je da „ohrabri narod u otporu režimu Aljbina Kurtija“.
Radoičić je u izjavi istakao da u tome nije imao nikakvu pomoć vlasti iz Beograda, niti ih je o svojim namerama obavestio jer su se već ranije razišli u određenim stavovima.
Predsednik Centra za društvenu stabilnost Ognjen Karanović kaže da na osnovu svgae onoga, što je juče izneto u javnost, možemo da zaključimo da su bezbednosni organi Srbije došli do saznanja o onome šta se desilo proteklog vikenda.
Foto: TV Pink Printscreen
- Ovo je nešto najteže posle Martovskog pogroma. Još od jednostranog samoproglašenja. Posebno od 2021. kada je vođa šiptarskog terorističkog režima došao na vlast. Vučić je na ovo upozoravao, ne zato što su "srbi ludi", već je to bio krik očaja - rekao je on.
Kako kaže, ovo se nije desilo voljom države Srbije.
- Mene neko treba da ubedi da je ono bila legitimna policijska akcija? Od kada policija ubija one koji protestuju? Oni su želeli Srbe da predstave kao teroriste - objašnjava Karanović.
Bojan Bilbija, urednik političke rubrike u Politici kaže da je Vučić u to vreme bio u Njujorku gde je imao istorijski govor, a baš tada, kada je globalna većina stala uz nas, dešava se šta se desilo.
Foto: TV Pink Printscreen
- Prebrojali smo 409 napada na Srbe, imamo napade i na decu. Pet of šest napada je bilo van dužnosti - kaže Bilbija.
Oni su, kaže Bilbija, odmah rekli da nema ništa od ZSO.
- Ja ne znam šta se tamo desilo, a ono što znam je da sam pratio kako su izvestili o tome pojedini mediji.
Autor: