AKTUELNO

Za danas je najavljen generalni štrajk koji je u potpunosti propao, jer se građani nisu odazvali na ovakve besmislene pozive.

Međutim, ono što posebno upada u oči jeste licemerje pojedinih aktera koji se predstavljaju kao zagovornici i učesnici u štrajku protiv države, a istovremeno koriste beneficije koje im upravo ta ista država obezbeđuje.

Jedna od zagovornica ovog, kako mnogi ocenjuju, unapred osuđenog na propast protesta, nije se libila da iskoristi državne institucije u svoju korist. Gospođa je posetila državnu ustanovu na fizikalnu terapiju. Dakle, u istu onu ustanovu gde lekari, fizioterapeuti i ostalo osoblje predano rade kako bi pružili najbolju moguću negu pacijentima – i to zahvaljujući finansiranju države protiv koje ona sada poziva na štrajk.

Ovaj potez dodatno potvrđuje dvostruke aršine i licemerje onih koji se predstavljaju kao borci za narod, a u stvarnosti ne prežu od korišćenja državnih resursa kada im je to potrebno.