Fudbalska reprezentacija Srbije igra meč 1. kola kvalfikacija za Evropsko prvenstvo protiv Litvanije na domaćem terenu "Orlovi" otvaraju kvalifikacioni ciklu za Evropsko prvenstvo na domaćem terenu.

Litvanija važi za najlakšeg protivnika u grupi, tako da navijači Srbije očekuje trijumf na stadionu "Rajko Mitić".

Ovaj meč se igra u okviru grupe G, u kojoj se još nalaze Crna Gora, Bugarska i Mađarska.

UŽIVO:

81. minut - Joveljić je ušao umesto Mitrovića, dok je Milenković zamenio Živkovića.

76. minut - Stala je Srbija. Slabo igramo u ovim momentima. Vanja Milinković-Savić je sjajno odbranio zicer gostima.

72. minut - Lazar Samardžić je na terenu! Novi fudbaler Srbije ušao je u igru umesto Tadića. Veliki momenat za Lazara! U igru je ušao i Ilić umesto Lukića.

68. minut - Ubacuje Kostić loptu u šesnaesterac, ali u prazan prostor

63. minut - Odlična prilika Filipa Kostića, nakon asistencije Tadića, ipak pomoćni sudija je digao zastavica.

53. minut - Srbija je duplirala prednosst! Dušan Vlahović je sjajano zatresao mrežu posle asistencije Dušana Tadića

52. minut - Šutirao je Jankauskas, ali odlična odbrana Vanje Milinkovića Savića

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut - Izborio je Aleksandar Mitrović korner za Srbiju, ovo je bio deseti šut naših momaka prema golu protivnika.

36. minut - Kažukalovas je glavom neutralisao centaršut Lukića.

33. minut - Odlično je otklonioo opasnost Vanja Milinković Savić ispred svog gola

29. minut - Probao je Vlahović glavom, ipak lopta je otišla pored gola

24. minut - Slab udarac Grujića u šesnaestercu, lopta je otišla pored gola

22. minut - Nova šansa za Srbiju, pokušao je Filip Kostić, ipak brani Bartukus

15. minut - Goooool! Dušan Tadić sjajno koristi asistenciju Filipa Kostića i matira golmana Bartukusa.

13.minut - Prvi šut Srbije na meč, Tadić jako lepo šalje leptu Vlahović koji je pokušao desnom nogom, ali bez uspeha.

8. minut - Ubaacuje je Živković s desne strane na drugu stativu, ali bez uspeha

5.minut - Pokušao je Filip Kostić da asistira Dušanu Vlahoviću, ipak njegova namera je brzo pročitana

1. minut - Utakmica je počela

20.45 - Minut ćutanja za Sinišu Mihajlovića

19.45 - Dragan Stojković: Iskoristili smo priliku da popričamo

- Što se tiče priprema za utakmice, sve teče po planu i programu, naravno da pored rada i treninga koji treba da nam posluže da budemo bolji, iskoristili smo vreme da popričamo o svemu. Ja sam zadovoljan, jer osim Luke Jovića koji je zbog zdravstvenih problema morao da napusti reprezentaciju, svi su tu i na raspolaganju. Atmosfera je odlična, momci su posvećeni izazovima koji nam predstoje.

19.25 - Piksi izabrao startnih 11. Oni predstavljaju Srbiju: V. Milinković-Savić, Pavlović, Gudelj, Eraković, Lukić, Grujić, Živković, Kostić, Tadić, Vlahovi, Mitrović.