Iako srpski stonoteniseri nisu imali toliko uspeha pojedinačno, utisak na ovim Olimpijskim igrama mogli bi umnogome da poprave nastupajući timski.

Danas je pred njima "pobediv" rival u vidu Brazila, a trijumf bi doneo plasman u četvrtfinale, nakon čega bi borba za medalje bila na dohvat ruke.

Protivnik u najboljih osam biće nimalo jednostavna selekcija Južne Koreje, ali treba ići korak po korak. Pravila su takva da dalje ide ekipa koja prva dođe do tri pobede. Prvo će se igrati dubl, a onda i singl mečevi.

1. MEČ

4. SET

11:8 - BRAVO MOMCI! Velika, prva pobeda stonotenisera na ovim Olimpijskim igrama! Vodimo sa 1:0 protiv Brazila.

9:6 - Preokrenuli su Brazilci na 4:6, ali naši momci ponovo vode i bliži su prvoj pobedi. Još samo dva poena!

4:3 - Nije dobro počelo, poveli su Brazilci sa 3:0, ali naši momci uzvraćaju serijom od četiri poena i vode.

3. SET

8:11 - Šteta, smanjuju Brazilci prednost naše reprezentacije, ali i dalje imamo sve u svojim rukama. Treba nam set za pobedu.

7:8 - Imali su Brazilci +5, ali su naši momci ponovo uneli dramu u ovaj period igre. Da li mogu i do konačne pobede?

3:6 - Nešto slabiji početak naših momaka u trećem setu, baš kao u drugom. Brazilci su uspeli da se trgnu, uprkos gubitku prva dva seta.

2. SET

11:9 - IDEMO! Srpski stonoteniseri osvajaju i drugi set posle osam minuta borbe i velikog preokreta!

7:7 - Naši momci su se vratili u potpunosti u ovaj set serijom 4:0, nadamo se potpunom preokretu!

3:6 - Daleko bolje drugi set otvaraju Brazilci, koji polako, ali sigurno idu ka izjednačenju u ovom meču.

1. SET

11:7 - BRAVO! Osvajaju Žolt i Jevtović prvi set protiv favorizovanog rivala. Podsećamo, igra se u tri seta kada se igra u timskoj konkurenciji.

3:3 - Za sada izjednačena borba na obe strane, naš par je daleko iskusniji, ali su Brazilci ostvarili veće uspehe u dosadašnjem toku karijere.