Drugo polufinale u vaterpolu igra se danas u Tokiju, a sastale su se reprezentacije Srbije i Španije.

Vaterpolo selekcija Srbije braniće olimpijsku zlatnu medalju, pošto je danas u Tokiju savladala Španiju u polufinalu sa 10:9 (2:0, 2:5, 1:2, 5:2). Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Dušan Mandić sa tri gola, a Strahinja Rašović i Filip Filipović postigli su po dva gola.

U Španiji bolji od ostalih bili su Alberto Munaris, Rodjer Tahulj i Blaj Malarah sa po dva gola.

Srbija je dobro ušla u meč i prvu četvrtinu je dobila sa 2:0, golovima Filipovića i Andreje Prlainovića. U nastavku Španija je zaigrala bolje i serijom 4:0 došla je do preokreta, a do kraja druge četvrtine Srbija je uspela da smanji rezultat na 4:5.

Nastavak meča doneo je vodjstvo Španije od 7:4, dok je jedini gol za Srbiju u tom delu igre postigao Rašović, na samom kraju. Srbija je u poslednjem delu smanjila rezultat na gol razlike, da bi pregledanjem video snimka Španija došla do vodjstva od 8:6.

Do izjednačenja Srbija je stigla golom Stefana Mitrovića na blizu dva minuta pre kraja meča. U nastavku Španija je ponovo došla do prednosti, nakon čega je Mandić izjednačio, a Filipović na 26 sekundi pre kraja doneo pobedu Srbiji 10:9.

Španija će igrati za bronzu protiv Mađarske u nedelju od 6.40. Srbija će u finalu igrati protiv Grčke u nedelju od 9.30, a ujedno će braniti zlatnu medalju osvojenu u Riju 2016. godine.

Srbija je do polufinala stigla tako što je u grupnoj fazi zauzela treće mesto sa tri pobede i dva poraza, dok je u četvrtfinalu rutinski savladala Italiju.

Sa druge strane, Španci su do sada u Tokiju upisali sve pobede, a posle maksimalnog učinka u grupi, u četvrtfinalu su "potopili" Amerikance.

U prvom meču na ovogodišnjim Olimpijskim igrama su se takođe sastale ove dve reprezentacije, a Španija je slavila rezultatom 13:12. To je bio peti uzastopni poraz "delfina" od "crvene furije".

UŽIVO:

Treća četvrtina:

33. minut! FILIPOVIĆUUUUU! BRAVOOO!

32. minut - Gooool, pogađa Mandić svojom levicom!

30. minut - Španija vraća prednost.

29. minut - MITROVIĆ! TAKO JE! OVO JE SRBIJA!

Isključen je i Pijetlović, sada su se sudije već opasno umešale... Čudne odluke!

28. minut - GOOOOOOOL! Mandić smanjuje na 8:7!

28. minut - GOL! Španci vode 8:6! Rumunski arbitar Andresku je posle gledanja snimka odlučio da poništi odbranu Mitrovića, jer tvrdi da je naš golman izbacio loptu iz gola!

28. minut - Srbija se po treći put na meču odbranila sa dva igrača manje! Fascinantno!

27. minut - GOOOOOOOL! Srbija smanjuje na 7:6, a strelac je Rašović.

26. minut - Bez golova u prva dva minuta poslednjeg perioda.

24. minut - Tako je! Rašović smanjuje razliku! Minus dva je za naše, ali ima prostora da nadoknadimo gubitak.

22. minut - Gol Španaca posle velike borbe u odrani. Nismo uspeli da skinemu tu loptu i da izjednačimo. Uplivavamo dobro u prostor, ali nemamo realizaciju, a i španski golman brani odlično.

21. minut - Nema golova u drugom poluvremenu, a Dejan Savić traži tajm-aut tri minuta i osam sekundi pre kraja trećeg perioda.

20. minut - I dalje bez golova u trećoj deonici. Odbrane su ponovo na znatno višem nivou, kao u prvoj četvrtini.

18. minut - Treća četvrtina, za razliku od prethodne, počela je neefikasno, nema golova posle 120 sekundi.

Poluvreme! Posle sjajne uvodne četvrtine "delfina", u drugoj su Španci dominirali bazenom, pa na odmor odlaze sa golom viška.

Druga četvrtina:

17. minut - Tako je! Nikola Jakšić smanjuje razliku!

15. minut - Srbija se opet odbranila sa dva igrača manje.

14. minut - GOOOOOOL! Srbija koristi dva igrača više, a Dušan Mandić prekida seriju Španaca!

13. minut - GOL! Katastrofalna četvrtina "delfina" se nastavlja. Perone je sada savladao Mitrovića.

12. minut - GOL! Španci su u velikoj seriji, Tahulj nam je dao gol.

11. minut - GOL! Bustos Sančez je ostao sam ispred Mitrovića i lagano je poravnao na 2:2.

9. minut - 2:1 - Munariz postiže prvi gol za Špance u ovom polufinalu.

Kao i u prvoj četvrtini, prvi napad u drugoj imaće Španci.

Prva četvrtina:

7. minut - Prlainović! Tako je! Pokazao je da je igrač koji, iako ne šutira često, uskače kad god je to najvažnije

6. minut - Velika borba u bazenu dva tima koja su, po mišljenju svih, trebalo da se nađu u finalu Igara. Ipak, Filip Filipović probija odbranu "furije"!

4. minut - Sjajne odbrane na obe strane, bez golova posle prvih 240 sekundi igre.

2. minut - Španci dva puta, a naši vaterpolisti jednom nisu uspeli da iskoriste igrača više - i dalje nema golova.

Brže su do lopte doplivali Španci i imaju prvi napad.