Blokaderi ponovo šire laži – lažni snimak navodnih pukotina na brzoj pruzi Novi Sad – Subotica zapravo potiče iz Kine, što je lako dokazivo. Još jedna neuspešna manipulacija.
Blokaderi su ponovo uhvaćeni u otvorenoj laži! Ovog puta pokušali su da izazovu paniku i sumnju u kvalitet novoizgrađene brze pruge Novi Sad – Subotica. Na društvenoj mreži X, jedan od istaknutih blokadera objavio je snimak na kojem se, navodno, vidi nadvožnjak na upravo otvorenoj deonici pruge. Na snimku se primećuju velike pukotine koje se „otvaraju“ dok prolazi voz, što je odmah iskorišćeno da se šire dezinformacije o navodnoj opasnosti na pruzi.
Da li je i ovo teroristički akt, stoko nepismena, želite li još žrtava ? Nadvožnjak upravo otvorene brze pruge Novi Sad - Subotica pic.twitter.com/4BodB7NmAi
— Goran Mijailović - GOG (@srpskirobinhood) 24. октобар 2025.
Međutim, istina je vrlo jednostavna – snimak nema nikakve veze sa Srbijom. Kako su proverili korisnici interneta, originalni video potiče iz Kine i već neko vreme kruži Jutjubom. Na njemu se jasno vidi kineska infrastruktura, a ne bilo koji deo srpske železnice.
Ovo nije prvi put da blokaderi pokušavaju da obmanu javnost i naruše poverenje u državne projekte. Umesto argumenata, ponovo koriste laži i montaže sa interneta kako bi izazvali nezadovoljstvo i nemir.
Brza pruga Novi Sad – Subotica, otvorena uz prisustvo državnog vrha, pokazala se kao jedan od najmodernijih infrastrukturnih projekata u regionu, sa najvišim bezbednosnim standardima. Uprkos tome, pojedinci i dalje pokušavaju da sruše poverenje građana plasiranjem lažnih snimaka i izmišljotina.