Dve osobe su poginule, a deset je povređeno sinoć u Kanu kada se jedan muškarac, kako se sumnja, namerno vozilom zaleteo u grupu ljudi u blizini jednog bara.
Sve se odigralo oko 22.15 časova, a automobil je udario u pešake koji su se nalazili na javnoj površini ispred železničke stanice
Događaj se odigrao nakon tuče, prema policijskom izvoru. Vozač je potom pobegao, a uhapšen je u Ouistrehamu, gradu na obali udaljenom oko 20 kilometara, navodi isti izvor.
Osumnjičeni je, kako navode lokalni mediji, rođen u Rusiji i nije poznat obaveštajnim službama.
Policiji je poznat isključivo zbog saobraćajnih prekršaja, saopštio je prefekt, objašnjavajući da je pokrenuta istraga i da se pregledaju snimci nadzornih kamera. Osumnjičeni ima 26 godina, precizirao je zamenik tužioca u Kanu Filip Leonardo, koji je bio na mestu događaja.
"Prema prvim informacijama, svi povređeni su muškarci, najmlađi ima 17 godina, a najstariji bi trebalo da ima oko 40 godina@, rekao je zamenik gradonačelnika Kana zadužen za bezbednost Bruno Kutanso. Prema svedocima, poginuli je 18- ili 19-godišnji mladić iz Avganistana.
"Pokrenuta je istraga zbog ubistva s predumišljajem. Trenutno imamo jednu osobu u pritvoru", saopštili su nadležni.
Autor: Iva Besarabić