U četvrtfinale Lige šampiona su se plasirali: Real, Atletiko, Liverpul, Mančester siti, Bajern, Benfika, Čelsi i Viljareal.

Čelsi i Vilareal su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona posle pobeda u revanš susretima u gostima. Španski tim je šokirao najtrofejniji italijanski klub u Torinu: Viljareal - Juventus 0:3 (0:0).

Srpski golgeter Dušan Vlahović (22), bio je u prvom poluvremenu najveća pretnja za goste, ali nije imao ni sreće, jer u 20. minutu pogodio prečku, a 15 minuta kasnije nije dobro zahvatio loptu glavom i velika prilika je otišla u nepovrat. Viljareal je treći španski predstavnik u četvrtfinalu, a Italija je ostala bet ijednog tima.

Čelsi je i drugi put pobedio Lil (2:1), iako su domaći poveli na svom terenu, na krcatom stadionu i izvanrednom ambijentu. Uprkos svim problemima oko sankcija za vlasnika kluba, ruskog oligarha Romana Abramoviča, aktuelni prvak Evrope i sveta je ipak pokazao snagu i zasluženo ide dalje.