Radovati se i podsmevati se nečijem zdravstvenom stanju, a posebno predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću koga lažna opozicija mrzi iz dna duše, može samo neko čiji um je teško bolestan, a zloba i mržnja jedine emocije, izjavio je predsednik Srpske lige Aleksandar Đurđev povodom optužbi pripadnika opozicionih stranaka da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić iznenada prekinuo boravak u SAD ne zato što mu je pozlilo, već zato što je navodno njegova poseta doživela fijasko.
Prema rečima Đurđeva, Zdravko Ponoš i njemu slični fijasko doživljavaju na svakim izborima, te zato misle da su i svi drugi kao oni.
,,Nije Vučić poljubio ničija vrata niti je hteo da poljubi ičiju ruku, ali su zato Ponoš i ostali ljubili skute NATO zapadnjacima i pomagali im da rasture našu vojsku i državu. Za njih je bila misaona imenica da ih primi predsednik SAD, a za Vučića je to realnost koja je bolna za te sitne duše", napomenuo je Đurđev.
Predsednik Srpske lige poželeo je brz i uspešan oporavak predsedniku Vučiću.
,,Kako kaže naš narod - dok je dana, biće i megdana. Siguran sam da predsednika Vučića uskoro očekuje prilika za novi sastanak sa američkim predsednikom Donaldom Trampom. Da nije tako, ne bi se Vučić već dva puta za kratko vreme sastao sa Trampovim sinom. Sa druge strane, verujem se da će se oporaviti i biti spreman da 9. maja prisustvuje Paradi pobede u Moskvi, jer i njemu i Srbiji jeste mesto među zemljama pobednicima", zaključio je Đurđev.