Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević danas je ispred Palate Srbija, gde je stigao na motoru sa oko 200 bajkera iz Novog Sada, uputio čestitku povodom predstojećeg Vidovdana svim Srbima, posebno onima na Kosovu i Metohiji.
"Vidovdanski zavet je živa reč, nije mit i nije neka bajka, to je živa reč koja obavezuje. Čekali smo mi nekad i vekovima da dočekamo sunce slobode. Daće Bog da što pre budemo mogli da se ovako okupimo na Gazimestanu i da možemo posetiti i Dečane i Arhangele i Pećku patrijaršiju i Gračanicu. Možda to nekom zvuči neverovatno, ali ako mi verujemo u to, možda nećemo dočekati mi, ali će dočekati naši potomc", poručio je Vučević.
Vučević je u izjavi medijima ispred Palate Srbija, naveo da ne želi da utiče na učesnike skupa "Srbija naša porodica" koji će danas imati prilike da biraju kojih pet tema smatraju najznačajnijim za budućnost, ali da je on uvek fokusiran na ključna nacionalna i državna pitanja.
Rekao je da je on, iako sa severa države, zagledan ka Kosovu i Metohiji, i da, iako je iz Vojvodine, razume Republiku Srpsku.
"Baš neko iz Novog Sada, srpske Atine, koji kaže da je Beograd glavni grad svih nas, voleći svoj rodni grad najviše na svetu, ali kazujući uvek i govoreći glasno i jasno: Beograd je glavni grad svih građana Srbije i svih Srba gde god da žive", poručio je Vučević.
On je istakao da su to za njega ključne teme, uz bolji životni standard.
Foto: Tanjug/Amir Hamzagić
Dodao je da ljudi, kako kaže, žele bolje da žive, češće da putuju, da se druže, posećuju koncerte, pozorišne predstave i sportske događaje.
"Ljudi hoće da bolje žive, to je ključna poruka. Ljudi hoće da život, ovozemaljski, prolazan, ali život ovde provedu što bolje, a ne da razmišljaju da li će neki kreten da baci jaje, kamen ili nešto drugo", rekao je Vučević.
Na pitanje da prokomentariše kutiju koja je uoči skupa postavljena na platou ispred Narodne skupštine, a unutar koje se prikazuju snimci napada na prostorije i aktiviste SNS u prethodnom periodu, Vučević je rekao da bi ta "crna kutija" trebalo da predstavlja opomenu.
"Ta kutija opomene treba sve da nas podseti - bilo bi dobro ako bude mogla i duže da stoji na nekoj od lokacija, gde god već grad Beograd proceni da može - da podseti šta su sve radili oni koji se predstavljaju tobože kao mladost Srbije, da se oni bore za lepšu, uredniju, napredniju, pozitivniju Srbiju, Srbiju punu demokratskih vrednosti i tekovina, a činili su sve suprotno", rekao je Vučević.
On je rekao da su se njegovi politički protivnici pričajući o borbi protiv nasilja činili nasilje, a pričajući o jakim institucijama otimali institucija od naroda.
"Pričajući o želji da se narod ujedini, radili su i činili najgore, najgore podele", rekao je Vučević.
Autor: Pink.rs